top of page

Lokalita

lokalita

Penzión pod Kľakom sa nachádza doslova na križovatke turistických chodníčkov, bežkárskych trás a na skok od lyžiarskych stredísk na Fačkovom sedle, v Čičmanoch a Rajeckej Lesnej. V rádiuse do 50 km od nášho penziónu jednoducho nájdete každý druh kultúrneho a športového vyžitia, po ktorom zatúžite.

FAČKOVSKÉ SEDLO

Štiry kilometre od penziónu a cca 802 metrov nad ním sa týči Fačkovské sedlo. Popretkávané je turistickými chodníkmi so žltým a červeným značením, v zime tu fungujú 2 lyžiarske vleky s umelým zasnežovaním, deti sem nalákate na mini ZOO. Občerstvenie v sedle celoročne zabezpečuje Salaš Kľak

ŽILINA

Do mesta 40 minút. Ak pôjdete šesťdesiatkou. V metropole Považia nájdete krytú plaváreň, Mestské múzeum, Považské múzeum a galériu, Bábkové divadlo aj synagógu. Budatínsky hrad máte po ceste. 

ČIČMANY

Cez Čičmany bystrá voda pretekáva… spieva sa v ľudovej piesni. Ak by ste si to však chceli overiť, máte to z Penziónu pod Kľakom iba symbolických 7 km. Okrem bytrinky vás tu určite bude zaujímať Múzeum ľudovej architektúry alebo miestny kaštieľ. V zime si nezabudnite pribaliť lyže, majú tu štyri lyžiarske vleky.

RAJECKÉ TEPLICE

Do Rajeckých môžete kedykoľvek vyraziť na panské zábavky: wellness, kúpele, termálne kúpalisko Laura, minigolf aj tenis.

RAJEC

V neveľkom mestečku sa môžete okúpať alebo si zarybárčiť v prírodnom jazere, zahrať si golf v Golf Parku Rajec, nasať vedomosti v tunajšom Mestskom múzeu, alebo sa iba bohapusto vymáčať v bazéne termálneho kúpaliska Veronika.  

RAJECKÁ LESNÁ

Do Lesnej môžete ísť od nás lyžovať na Košariská, v sezóne tu “premávajú” tri lyžiarske vleky. A keď tam už budete, skočte si do Domu Božieho milosrdenstva pozrieť monumentálne rezbárske dielo Slovenský Betlehem Jozefa Pekaru a vzdať poctu šikovným slovenským rezbárskym ručičkám. 

TURČIANSKE TEPLICE

Ak by vás po grilovačkách pobolieval žalúdok, skočte si od nás do Turčianskych Teplíc na dúšok vody z termálneho prameňa. A pozrite si aj otváracie hodiny v Galérii Mikuláša Galandu. Predsalen, nielen jedlom a pitím je človek živý… 

BOJNICE

Do kúzelných Bojníc to od nás máte tiež len na skok a rovno na celodenný výlet. Ako inak by ste chceli stihnúť pozrieť Bojnický zámok, prejsť si miestnu ZOO, vyskúšať kúpalisko Čajka, alebo termálne kúpele a ešte si aj pozrieť Prepoštskú jaskyňu? 

KĽAK

1351,6 metra vysoký Kľak vás bude vábiť svojím neprehliadnuteľným vzhľadom na výšľap od prvého dňa pobytu v našom penzióne. Dá sa naň vystúpiť po žlto značenej turistickej trase z Fačkovského sedla, alebo po

modrej priamo z obce Fačkov. Za rodinnú selfie pri ikonickom dvojkríži vám to bude stáť! 

bottom of page